.

.

Зареба 15-Милја Соларна Ниска Импеданса Ограда Полнач

Зареба 15-Милја Соларна Ниска Импеданса Ограда Полнач

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Соларниот Полнач Со Мала Импеданса Од 15 Милји Зареба е способен да напојува до 15 милји мечување на оддалечени локации. Овој енергизатор има добро изграден случај кој помага да се заштити од постојана изложеност на елементите. Иако како што велат, тоа е внатрешноста што се брои! Овој енергизатор овластува до 15 милји, на .18 излез џули. Ова е пулсирачка единица со мала импеданса, обезбедувајќи безбедност на вашите животни. Користете го овој полнач за напојување на кој било стил на електрична ограда, вклучувајќи жица, полироп, политаса или поливир. Самоуверено содржат бикови, говеда, коњи и свињи или да ги исклучат несаканите диви животни или миленичиња. Вградената соларна ќелија постојано ја надополнува батеријата складирана во куќиштето. Всушност, кога е целосно наполнет, овој енергизатор на оградата на соларна енергија може да испорача енергија до оградата до две недели без воопшто изложување на сонце. Дополнителните карактеристики вклучуваат дизајн без фус, внатрешни компоненти отпорни на влага, пулсно индикаторско светло и цврсто челично куќиште отпорно на временски услови. Овој енергизатор доаѓа со 1 година гаранција која вклучува заштита од оштетување предизвикано од гром. Енергизира 15 милји жица за ограда под оптимални услови. Тесто од 6 волти, 0,18 излезни џули, ниска импеданса. Сигурната соларна енергија работи до две недели без сончева светлина. Идеален за далечински услови. Вградениот држач за монтирање овозможува брзо монтирање на т-столбови, ј-столбови и столбови од тркалезно дрво. 1 година ограничена гаранција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата