.

.

- ВИДИ 4к Ултра ХД Ип Куршум Безбедносна Камера Пакет

- ВИДИ 4к Ултра ХД Ип Куршум Безбедносна Камера Пакет

DEN 1599.84

Количината на стоката
Това е достапна

Нека Овој П-Види 4 K Ултра HD Куршум Камера 2-Пакет ви овозможи да ја видите ?Голема Слика? од што?се случува во вашиот дом или деловно основање во најостри детали. НУДЕЈЌИ ЧЕТИРИ ПАТИ поголема јасност од резолуцијата од 1080 P, цртите на лицето, броевите на регистарските таблички, моделите на облека и другите важни идентификатори се појасно дефинирани ВО 4k Ultra HD, така што без разлика дали водите бизнис или одржувате дом, ВАШИТЕ 4k Камери со Куршуми обезбедуваат врвна безбедносна заштита! Интелигентната Видео Анализа (ИВА) обезбедува сигурна детекција на движење со сигурно следење и анализа на објекти што се движат, а ИВА?моќното препознавање и предизвикувачите на аларм ве предупредуваат за каква било сомнителна активност на вашиот имот со неверојатни детали со извонредна прецизност. Нашата Технологија H. 265 обезбедува најнови и најголеми во беспрекорен квалитет на видео и до 50% намалување на потрошувачката на податоци. Вашите издржливи камери? домувањето штити од сурови временски услови или вандализам, додека ноќно гледање (до 100 стапки. во целосна темнина) и технологијата за откривање движење ива ви даваат сигурна, деноноќна безбедност. Ип инженеринг им овозможува на овие камери да работат сами од повеќе локации со жична моќност преку поврзување Со Етернет (По) и можете да ги проверите сите активности во вашиот дом или бизнис од далечина Од Мобилната апликација Q-Видете од вашиот паметен телефон, таблет Или компјутер Осигурајте се дека вашиот дом, бизнис или малопродажен имот е заштитен со Q-Видете?е напредна 4k ултра HD технологија со Интелигентни Видео Анализа, и дон?т изгуби минута сон поради безбедносни проблеми Додај на камери ЗА QT874, QT878, QT816 Q-Види nvr. 4kultra-highdefinion сензор за слика обезбедува 4 X резолуција ОД 1080 P. Интелигентна Видео Анализа (ИВА) ? Објектотдетекции, Исклучок, Трипвир, Упад. Х. 265 (И Х. 264) Поддршка За Видео Компресија ? Нуди намалени големини на датотеки, оптимизирани намалувања на видео и пропусен опсег. Широк агол72° видно поле и5мм Објектив На Камерата. А целосна 1/2, 5? Сензор за слика што овозможува високи рамки во услови на движење на отворено. Неверојатна Ноќна Визија способна да гледа до 100 стапки во целосна темнина. IP66 Rated За Внатрешна или Надворешна Хидроизолација. IR Филтер За Сечење дизајниран да даде оптимална боја за дневно и ноќно снимање. ДВДР / БЛЦ / ХЛЦ ? Оптимизирани компензации и опсези?за апсолутно најдобро во фокусот и јасноста на сликата. Автоматска / Рачна Контрола На Добивка и Електронска Бленда за супериорна точност на бојата и остри слики. Екстремна временска компатибилност : Работни Температури?-4° до 122° F. флексибилна и лесна инсталација преку Cat5e преку етернет со poe(Моќ над Етернет) поддршка. Таванот и ѕидот монтажа со вклучени хардвер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата