.

.

Scotts Turf Builder Bonus S Southern Weed & Feed2, 17. lbs

Scotts Turf Builder Bonus S Southern Weed & Feed2, 17. lbs

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Најдобрите јужни тревници започнуваат овде. Sutern Weed Product за Scotts® Builder® S Southern Weed Products мора да се напои веднаш по примената. Овој производ за нега на тревници е за употреба на Свети Августинграс (вклучително и Флоратм), Центипедграс, Зосијаграс и само тепих. Една торба од 17,24 фунти на Scotts® Turf Builder® Bonus® S Southern Weed & Feed2 опфаќа 5.000 квадратни метри.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата