.

.

Униплеј Игра Полица Со СКЛАДИРАЊЕ УБ Зграда Во Собата

Униплеј Игра Полица Со СКЛАДИРАЊЕ УБ Зграда Во Собата

DEN 511.84

Количината на стоката
Това е достапна

Униплеј Унишел Серија комбинира меки градежни блокови Со кутија За складирање што може да се монтира на вашиот ѕид. Обезбедува лесно достапно место за складирање на вашите блокови за редење на пригоден начин. Нашите меки градежни блокови се дизајнирани да го подобрат когнитивниот развој и да го забрзаат препознавањето на бојата преку разновидноста на бои и форми. Нашите блокови за редење ги стимулираат и зајакнуваат фините моторни вештини, основните математички концепти и градежните принципи, што им овозможува на децата да учат за градење и соработка. Меките рабови ГИ одржуваат ДЕЦАТА ПРИЈАТЕЛСКИ РАСПОЛОЖЕНИ од гребнатини и исеченици. Блоковите за редење се свиткани, лесни, без вкус и меки. Комплетот вклучува 1 ѕидна полица за складирање и 11 меки градежни блокови. РАН РАЗВОЈ : полицата за играње градежни блокови е дизајнирана да го стимулира когнитивниот развој, имагинацијата и моторните вештини на вашето дете за подобро искуство во учењето. ПОДОБРУВАЊЕ НА КРЕАТИВНОСТА : Доенчињата и децата ќе можат да научат за рамнотежа, бои, мерења, обрасци, форми и големини. МЕК И ПРИЈАТЕЛСКИ ДИЗАЈН : полицата за складирање може да се монтира во ѕидот за да се подобрат способностите на вашето новороденче. Мекиот блок вклучува материјал за храна и без БПА што е лесен за чистење. Се препорачува за возраст од 3 месеци и повеќе. РАЗНОВИДНА УПОТРЕБА : меките, издржливи градежни блокови може да се користат во дневна нега, дома и предучилишна возраст. Мекиот дизајн со кружен раб го олеснува држењето на малите раце. РАСТЕ Со Униплеј : нашите меки градежни блокови нудат шарено визуелно искуство и мек допир што ги вклучува сите пет сетила во текот на искуството за учење. Униплеј им овозможува на доенчињата да се забавуваат и да стекнат знаење во пријателска средина преку стимулирање на креативноста, подобрување на тимската работа и развој на моторни вештини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата