.

.

Карастански килими Мој Вилоу Греј 5 '3 7' 10 килим во областа

Карастански килими Мој Вилоу Греј 5 '3 7' 10 килим во областа

DEN 688.16

Количината на стоката
Това е достапна

Под влијание на традиционалните мотиви за плочки, килимот на областа Мој прикажува богата презентација на медалјони инспирирани од железо, инспирирани во раскошен дизајн на решетките. Одликувајќи се со врба сива база, Мој е уметнички акцентиран со нијанси на коска бела, бронза, јадеит, сина чаша, камила и природен памук. Деби на колекцијата Touchstone, Moy е луксузно завршен со Free Free Comfort на ексклузивното предиво „Smart Strand®“ на Karastan Rugs. Јачината на Smart Strand®, во која има вграден отпорност на дамки за живот, ја исполнува раскошната мекост на свилата во овој килим со врвен квалитет. Стилски дизајн : Од обичен до преоден, оваа украсна област килим со неутрална палета на бои може да биде беспрекорно интегрирана во најразлични стилови на домови за декории . Материјали отпорни на дамки : Еластични 100% Smart Strand® Површински влакна со латекс Поддршка на супериорна отпорност на дамка од дамки Тоа е вградено во влакна, се спротивставува на дробење и затемнување и е лесно да се исчисти. Свилата како нишки создаваат премија за килим со неспоредлива луксузна мекост. Овој килим на кадифен подрачје е одличен избор за области со висок сообраќај и домаќинства со деца и миленичиња . кадифен куп : Високиот кадифен куп нуди луксузно густо и раскошно меко чувство под нозете, што носи раскошна здружение на кој било простор . лесна грижа и Чиста : лесно чиста површина, ја одржува оваа област килим привлечна за наредните години. Едноставно, испразнете редовно, самото место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . : Како дел, најголемиот производител на килими во светот, производите на Карастан килим нудат 1 -годишна гаранција за дефекти во производство и гордо увезени материјали .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата