.

.

Современи моменти од шорцеви за девојчиња од Гербер, 2-пакувања, големини 0 3М-24м

Современи моменти од шорцеви за девојчиња од Гербер, 2-пакувања, големини 0 3М-24м

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало. Оваа дво-пакувачка шорцеви се дизајнирани за полесни промени и е направена во супер-мека ткаенина со ребрести 2x2 за целодневна удобност и лесна нега. Имавме најважни работи независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Материјал : 58% памук/38% полиестер/4% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 2 шорцеви. ФИТ : Опуштено. Затворање : стил на влечење; Нежна еластична половината за дополнителна удобност со копче за дрво. Ockебови : Ништо. Карактеристики : Трим на руфла; Направено со мека мешавина од памук и дизајнирана за брзи и лесни промени. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #08.HIN.60591 HOHENSTEIN HTTI. Два пакувања од шорцеви на бебе девојчиња од модерни моменти од Гербер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата