.

.

Блис Хамак Реверзибилна 2-личност ватирана хамак со шипки за ширење, перница и хардвер што виси, 55-во. Широк, отпорен на временски услови, lb. Капацитет

Блис Хамак Реверзибилна 2-личност ватирана хамак со шипки за ширење, перница и хардвер што виси, 55-во. Широк, отпорен на временски

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Опуштете се на денот надвор и испружете се на вашиот двор, палуба или задниот двор со блаженство Hammocks® 2-личност Делукс со реверзибилна ватиран хамак. Креветот за хамак е долг 55 "широк x 80 " со целокупна должина од 12 ', така што е доволно голем за да одговара на 2 лица удобно! Ние користиме уникатен процес на двојно S-Stitch кој му помага на хамак да се усогласи со вашето тело за дополнителна удобност. Исто така, направено е со високо издржлив и премија за премиум раствор отпорен на временски услови, обоена повеќеслојна полиестерска ткаенина, конкретно дизајнирана quакард за живописни бои и употреба на отворено. Баровите за распрскувачи на дрвени предмети се лакирани во темна боја на махагони за елегантен допир. 6мм полиестерско јаже од шипката за ширење, со прекрасен дизајн на плетенка непосредно пред краевите, има стил, издржливост и отпор против суровото метеж. Поставете ја главата на вклучената перница за копче за појавување и ќе се чувствувате како вашата во рајот .. најдете го вашиот блис® удобно : одвојување, перница со врзани копче : 40-инчен широка перница се прицврстува на креветот за хамак со помош на (4 ) копчиња што се наоѓаат на креветот за хамак. Има поли-полнење за удобност. Премиум квалитет и издржлив : Раствор обоен мулти слоевит полиестерска ткаенина : Материјалот за брзо сушење е третиран со УВ и временски услови. Дише, удобно и силно. Полиестерските јаже завршуваат : 100% имаат ткаени 3-пар, дебели од 6 мм, полиестерско јаже. Реверзибилен, ватиран кревет : Конструиран со уникатно издржливо, двојно S-Stitching што му помага на контурата на хамак на вашето тело за дополнителна удобност и го одржува пополнувањето рамномерно дистрибуирано. Удобно : Одвојување, перница со копчиња со копче : 40-инчен широка перница се прицврстува на креветот за лежиште со помош на копчињата (4) што се наоѓаат на креветот за хамак. Има поли-полнење за удобност. Распрскувачки шипки : Лакирани шипки за распрскувачи на тврдо дрво Отворете го креветот за хамак до ширина од 55 инчи и го олеснува влегувањето и излегувањето од креветот за хамак. Темната махагони лак боја додава елегантен допир. Лесно склопување : висечки хардвер : (2) куки и (2) 12 "ланци : погодно вклучени. Хардверот обложена со цинк, виси хардвер помага да се спротивстави на елементите, додека го олеснува обезбедувањето на ватиран хамак на штанд.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата