.

.

GAP HOME IKAT CAMO ORAGIC COTMON BEXT COMFORTER Set, Full кралица, лаванда, 3-парчиња

GAP HOME IKAT CAMO ORAGIC COTMON BEXT COMFORTER Set, Full кралица, лаванда, 3-парчиња

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Поставениот утешител на Gap Home Ikat Camo без напор носи пријатна удобност и стил на распоред на вашиот простор за спиење. Добро изработени со мешавина од органски памук и рециклиран материјал, овој удобен сет е достапен во најразлични внимателно курирани бои кои се дизајнирани за лесно мешање, совпаѓање и слој со други колекции за постелнина за домашни GAP достапни исклучиво на. . Првата домашна колекција на Гап го преиспитува безвременскиот американски стил за модерно живеење. Откријте квалитетни дизајни и најважни работи што веднаш ја освежуваат секоја просторија. Размислете за супер-меки постелнини, покачен прибор за јадење и повеќе инспирирани откритија за секојдневниот живот. Исклучиво на. Органска мешавина од памук : Направена со висококвалитетна мешавина (60% органски памук и 40% рециклиран полиестер) која нуди совршена комбинација на мекост, одржливост и издржливост. Рециклиран материјал : 100% полиестерско полнење содржи 75% рециклиран полиестер. Поодржливо : Направено со OCS (стандард за органска содржина) Памук OCS0003 и рециклиран материјал што ги исполнува RCS (Стандард за рециклирање на побарување) RC0104, OEKO-TEX® 100 2021 OK1717 AITEX заверен без штетни хемикалии. Камо печатење : Се одликува со IKAT камо шема отпечатена на измиена ткаенина што се менува на суптилен, печатење на Chambray. Внимание на деталите Комформијата е зашиена со завршница со нож, а срамната има 1-инчен самообразба за чист изглед. Торба за еднократна употреба : спакувана во само-ткаенина торба што може да се користи за перење или складирање. Двоен сет вклучува : утешен (66 "x 86") и еден срам (20 "x 26"). Комплетен сет/кралица вклучува : Утешител (88 "x 92") и два шами (20 "x 26"). Кинг сет вклучува : утешител (104 "x 92") и два шами (20 "x 36"). Лесна грижа : Машинско миење ладно со слични бои во мијалник со голем капацитет, користете само белило што не е хлор кога е потребно, да се сува суво ниско во фен за голем капацитет, отстранете веднаш, не пеглајте, не исушете го чисто.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата