.

.

Формула за новороденчиња базирана на соја од Enfamil Probee за чувствителни стомаци, без лактоза, без млеко и DHA за поддршка на мозокот, растителни извори на протеини во пр

Формула за новороденчиња базирана на соја од Enfamil Probee за чувствителни стомаци, без лактоза, без млеко и DHA за поддршка

DEN 286.72

Количината на стоката
Това е достапна

Формула за новороденчиња Enfamil Probobee е формула за новороденчиња базирана на соја со протеини од растително извори што е природно лесна за чувствителни стомаци. Погоден е за новороденчиња со нетолеранција на лактоза и алтернатива без млечни производи за формула базирана на млеко. Исто така совршени за семејства со посебни диетални потреби (вегетаријанска или кошер). Enfamil Prosobee помага во намалувањето на фусизноста и гасот понекогаш предизвикани од формулите базирани на млеко. Формула која имаше 0,32% од вкупните масни киселини како ДХА. Формула во прав за чувствителност на млеко : Формулата без млечни производи помага во олеснување на фустани, гас и колика предизвикана од чувствителност на формули засновани на млеко, со растителни протеини кои се природно лесни за чувствителни стомаци. Формула без млечни производи : Енфамил Пробли Формула за бебиња во прав е целосно лактоза и млечни производи, соја формула алтернатива на формулата за бебиња базирана на млеко. Заснована од соја : Алтернатива на формулата базирана на млеко, целосно лактоза и млечни производи. Комплетна исхрана : Нежна формула прилагодена за вашето бебе во текот на првите 12 месеци. Кошер и вегетаријанец : Формула за новороденчиња Енфамил Пробоби е одлична за следење на специјални упатства за исхрана, како семејства на кои им е потребна вегетаријанска или кошерска диета. #1 Формула за новороденчиња : Енфамил - #1 формула за новороденчиња препорачана од педијатри. Поддржува развој на когнитивно-мозок : Enfamil Prosobee ги има истите нивоа на DHA што го нудат мозокот ** како рутинска формула Енфамил за поттикнување на когнитивниот развој на мозокот. SNAP квалификуван : Подобни да се купат со дополнителни придобивки од програмата за помош во исхраната (SNAP). https : //www./m/brands/enfamil.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата