.

.

Челзи Дома Мебел Линдзи Акцент Чаир

Челзи Дома Мебел Линдзи Акцент Чаир

DEN 1711.84

Количината на стоката
Това е достапна

Не е лесно да се најде стол што ви го дава изгледот што го сакате со удобноста што ви треба, но Столчето За Акцент На Домот Во Челзи, Линдзи, е совршена комбинација од двете. Модерен цветен принт е прикажан во неутрални, акцентирани со сенф и портокал. Слоевите густа пена додаваат удобност на дизајнот што нуди висок грб, широки раце и пространо седиште. Седиштето обезбедува исклучителна поддршка со систем на синусни пружини кои се зајакнати со жица со 16 мерачи, така што тие никогаш не се поместуваат од место или форма. Внатрешната рамка му дава робусно тело кое е доволно тешко за секојдневна употреба.Забелешка за дрво композитно или инженерско дрво : Често се нарекува "МДФ," што значи "лесонит со средна густина," овој тип на композит од дрво е направен од компресирани дрвени влакна и има неколку придобивки, вклучувајќи достапност, конзистентност и отпорност на искривување или гниење со текот на времето. Челзи Мебел За Дома носењето висококвалитетни, класични и традиционални дизајни кои остануваат свежи со генерации во домовите на клиентите не е товар, туку љубов кон гостопримството и домашната убавина. Поголемиот дел од производите За Домашен Мебел Во Челзи се направени во САД, додека сите се барани низ целата индустрија и ќе останат главен производ во мебелот за дома.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата