.

.

Црвен Кап® Ватиран Елек

Црвен Кап® Ватиран Елек

DEN 279.84

Количината на стоката
Това е достапна

Кога барате дополнителна топлина без дополнителен дел од палтото, нашиот Ватиран Елек го доби вашиот грб-и напред. Со 5-слојна ватирана ткаенина, овој елек до половината дефинитивно ќе ве стопли на работата. Џебовите за лепенки се одлични за складирање или одржување на рацете топли и еластични од страните овозможува мобилност. Предни џебови за складирање на алатки на трговијата. Должина на половината со спуштен заден раб за скромност. Бара минимално пеглање благодарение на финишот отпорен на брчки. Странична еластична влошка. Врзани дупки на долниот раб и раката. Индустриски перење пријателски.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата