.

.

Furhaven Миленичиња Производи Ватиран Меморија Врвот Софа Стил Миленичиња Кревет За Кучиња И Мачки-Наздравија Браун, Џамбо Плус

Furhaven Миленичиња Производи Ватиран Меморија Врвот Софа Стил Миленичиња Кревет За Кучиња И Мачки-Наздравија Браун, Џамбо Плус

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Ватиран Софа Кревет Фурхавен има мазна површина што обезбедува удобност на вашето домашно милениче додека душекот од пена ги поддржува зглобовите и точките на притисок на вашето куче. Софата има три ѕида за да му даде на вашето кученце различни позиции за лежење додека останува удобно.Крцкавите потпори од три страни обезбедуваат удобност за вашето кученце да легне на различни начини, додека секогаш им се обезбедува потребната поддршка. На пример, вашето куче може да легне на стомакот и да користи еден од потпорите како перница за пријатна ноќ на слатки соништа. Нема повеќе споделување на креветот или наоѓање кучешки влакна на каучот. Со меки странични ѕидови и цврсто пинсонична ватирана површина за спиење, вашето домашно милениче нема да треба да брои овци за да лебди во длабок сон на оваа софа за кучиња.Капакот лесно се отстранува и се пере во машина за ваша погодност.Ортопедска Пена-Оваа пена ги поддржува зглобовите и точките на притисок на вашето домашно милениче, идеални за домашни миленици кои имаат проблем да се чувствуваат удобно. Во големини мали-џамбо оваа пена е згрчена пена од гајба со јајца, со врвен и долински дизајн што овозможува подобра циркулација на воздухот. Големината на џамбо плус доаѓа како цврста плоча од ортопедска пена за дополнителна поддршка.Мемориска Врвна Пена - оваа пена вклучува слоевито јадро од ортопедска пена со прелив од мемориска пена, дизајнирано да работи со тежината и контурата на вашето домашно милениче на нивното тело, обезбедувајќи подобра севкупна поддршка и ослободување од болни мускули и непријатност во зглобовите.Гел За ладење Врвна Пена-јадрото од медицинска пена вклучува слоевито ортопедско јадро од пена, на врвот со мемориска пена внесена со гел. Микро гел мониста помага да се одржи креветот поладен додека мемориската пена е во согласност со обликот на вашето домашно милениче, обезбедувајќи супериорна поддршка на зглобовите и точките на притисок. Гел пената има својства на ладење намалувајќи ја површината за спиење за 1 или 2 степени, отстранувајќи ја топлината од вашето домашно милениче. Furhaven Миленичиња Производи Ватиран Меморија Пена Софа Стил Миленичиња Кревет За Кучиња И Мачки мемориска пена база за поддршка и ослободување од болни мускули и непријатност во зглобовите. Три потпори за правење одлични перници или удобни ѕидови за гушкање. Дизајн со патент со ткаенини што се перат во машина. Мазна, ватирана површина за спиење. Стилизиран да биде личен тросед на вашето домашно милениче. Одлично за кучиња и мачки!. Направени Од Furhaven Миленичиња Производи Ад. Бои : Железо Сива. Кафе. Наздравија Кафеава. Морнарица. Сребрена Сива. Големини и Димензии : Мали : 20" х 15" х 5.5" (површина за спиење прибл. 15 "х 12 " х 3"). Средно : 30 "х 20" х 6.25 "(површина за спиење прибл. 22 "х 15.75 " х 3"). Голем : 36 "х 27" х 6.5 "(површина за спиење прибл. 27 "х 22 " х 3"). Џамбо : 44 "х 35" х 8 " (површина за спиење прибл. 32 "х 29 " х 4"). Џамбо Плус : 53 "х 42" х 9.5 " (површина за спиење прибл. 40 "х 36 " х 5").

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата