.

.

Дорман 425 - Управувачко Вратило За Специфични Модели На Тојота Одговара изберете: 2010 - ТОЈОТА ПРИУС, 2012-ПРИКЛУЧОК НА ТОЈОТА ПРИУС

Дорман 425 - Управувачко Вратило За Специфични Модели На Тојота Одговара изберете: 2010 - ТОЈОТА ПРИУС, 2012-ПРИКЛУЧОК НА ТОЈОТА

DEN 2543.84

Количината на стоката
Това е достапна

Ова управувачко вратило директно ја заменува оригиналната опрема на специфични апликации за возила. Темелно е тестиран за да се исполнат Федералните Стандарди за Безбедност на Моторните Возила и прецизно обработен за да се обезбеди цврсто, сигурно вклопување. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Прецизно вклопување - ова управувачко вратило е дизајнирано во строги толеранции за директно замена на оригиналното вратило на одредени години на возилото, марки и модели. Тестирана безбедност-секој дизајн ги исполнува ригорозните регулаторни стандарди за да обезбеди безбедност на возачот при судир. Доверливи перформанси - изградени за да се исполнат темелно торзионо, затегнувачко, замор и други тестови за издржливост за сигурно работење. Отпорен на корозија - тестирањето со спреј за сол и премиум облогата помагаат да се обезбеди идна долговечност. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Приклучок На Тојота Приус : 2012, 2013, 2014, 2015 Тојота Приус : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Заврши : Црно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата