.

.

Родија Клерфонтен Боја На Мешани Медиуми Рампа, 9 12

Родија Клерфонтен Боја На Мешани Медиуми Рампа, 9 12

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Родија Клерфонтен Боја На Мешана Медиумска Подлога, 9" х 12", Природна Боја на Мешана Медиумска Подлога е совршен компромис помеѓу сувите и влажните техники. Хартијата од 250g (115lb) е отпорна на гребење и овозможува повеќе слоеви. Погоден за акрилно сликарство, гуаче, мастило, суви или маслени пастели и молив. Без киселина, рн неутрална хартија. ПЕФЦ сертифициран (одржливо управување со шумите). 30 листови.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата