.

.

Карат Т.В. Дијамант 10K розово злато изопачено бенд за годишнина

Карат Т.В. Дијамант 10K розово злато изопачено бенд за годишнина

DEN 7407.84

Количината на стоката
Това е достапна

Направете ги вашите интензии јасни со овој прекрасен миабела дијамант изопачен бенд на вечноста, изработена во сјајно розово злато. Овој прстен има 84 кружни, пенливи дијаманти поставени со отворено (G-H, I2-I3) кои се потпираат во изопачена шема околу шанкот. Елегантно и примамливо - така ќе изгледате да го носите овој дијамантски прстен. Изведете малку заслепување кога ја носите оваа прекрасно извршена креација на дијаманти. Овој исклучителен дијамантски прстен убаво се спушта со другите и прави вреден додаток на вашата колекција за накит. Направено во злато од роза од 10к. 1/4 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Песни поставени камења. Стабилен бенд на годишнината. Ширина на опсегот : 1,8мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата