.

.

Зачувајте Ја Меморијата: Драга Гиа, Дневник На Моите Соништа И Надежи: Мисли На Една Девојка

Зачувајте Ја Меморијата: Драга Гиа, Дневник На Моите Соништа И Надежи: Мисли На Една Девојка

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Секоја девојка треба да верува во својата светла иднина! Погледнете ја таа девојка секогаш сонувајќи и замислувајќи го својот среќен живот во зрелоста? Таа ќе Ја Сака својата лична копија од оваа серија Зачувај Ги Спомените, создадена специјално за млади сонувачи на возраст меѓу 9 и 14 години. Верата на надежта ја создаде оваа книга како 8,5 на 11 инчи, совршена форма на книга за списанија. Многу страници за истражување на нејзините идеи, како и многу простор за следење на нејзиниот напредок. Има дури и простор за специјални списоци што го прави небото граница кога станува збор за поттикнување позитивна акција кон идните цели. Откако ќе ја добиете оваа книга, забележете колку е корисна-совршената големина на дневникот значи дека е лесно да се напише и без фрустрации. Се што ви треба е вашиот молив и пенкало со мастило! Едвај чекам таа е инспирирана од нејзината драга книга! Охрабрување на вашето идно јас. Сеќавајќи се на вашите соништа за посегнување. Воодушевување на моментот. Негување на магијата на сите можности. Родителите ја сакаат серијата Зачувување На Спомените поради овие причини : Помага во развојот на говорот. Ја зголемува писменоста. Развива чувство за секвенца. Создава доверба. Развива благодарност за животот и само насока. Чизми креативност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата