.

.

Amay 800TC Органски ПАМУК RV Кралот Големина Опремени Лист Одговара Душек До Слонова Коска Лента

Amay 800TC Органски ПАМУК RV Кралот Големина Опремени Лист Одговара Душек До Слонова Коска Лента

DEN 479.84

Количината на стоката
Това е достапна

100% ОРГАНСКИ ПАМУК често се сметаат за висина на луксузот. Тие се ценети поради нивната супериорна мекост, издржливост и способност за здив. Кои се изработени од најдобрите предива ви дава крајно мазно чувство кога спиете на него. Најквалитетниот долг главен памук дава меко и пријатно чувство на сите наши производи. 100% памучни листови се потрајни од сите други мешани влакна. Овие листови со висок број на нишки долгиот главен памук се вртат во најсилните предива за да траат подолго за вас. 100% ОРГАНСКИ ПАМУК-Сертифициран СО GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил), фино предиво (направено со долги главни памучни влакна) во еден слој се користи за да се направи оваа неверојатно мека ткаенина со броење на конец 800. Префрлете се на нетоксична и без хемикалии постелнина која е луксузна и издржлива. Р. В. КРАЛОТ ГОЛЕМИНА : 1 парче Вграден Лист (72 "х 75") Одговара На Душеци До 12 -15 инчи Длабок Џеб Со Еластична Насекаде околу Вградениот Лист !!. МАТЕРИЈАЛ И ТКАЕЊЕ : 100% Органски Памук набавен директно од земјоделците за да се направи овој прекрасен чаршав поставен во куќата. Овој сет на листови е направен со УПОТРЕБА НА ТКААТ ПЕРКАЛЕ, што му дава на листот јасни и ладни атрибути. Бидете сигурни, благодет за луѓето кои мразат топол сон!. СЕРТИФИЦИРАН СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС - СИТЕ наши листови СЕ ИЗРАБОТЕНИ ВО ЗЕЛЕНА И СТАНДАРДНА 100 ОД ОЕКО?ТЕКС. Според упатствата, овие производи се тестираат за штетни материи и се произведуваат на еколошки и општествено одговорен начин. Секоја серија ткаенина е исто така тестирана за различни карактеристики на издржливост, како што се без пилинг, мало собирање, постојаност на бојата итн., потоа зашиени, индивидуално проверени за да бидат без дефекти и конечно спакувани за продажба. МИР на УМОТ : првиот приоритет На нашиот тим е да ве задоволи со купувањето! Ние сме страсни за она што го правиме и горди на производите што ги нудиме. Ако имате било какви прашања или проблеми, ве молиме не двоумете се да не контактирате. Ќе бидеме брзи да одговориме!. ЛЕСНО ДОМАШНО ПЕРЕЊЕ : - Вградениот чаршав може да се пере во ладна вода.Овие памучни листови брзо се сушат со отпорност на избледување properties.Do Не избелувајте Органски памучен лист едноставно ниско железо потребно за да биде совршено. Нашиот еластичен вграден лист е лесен за нега и ракување и се чувствува како луксузни хотелски чаршафи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата