.

.

Дами 18к бело злато гроздобер ангажман прстен со 1. карат бел сафир центар 0. карати г-наспроти дијаманти

Дами 18к бело злато гроздобер ангажман прстен со 1. карат бел сафир центар 0. карати г-наспроти дијаманти

DEN 2384.00

Количината на стоката
Това е достапна

Една дами 18к бело злато ангажман прстен со 1.50 кт (7мм) природен Круг Брилијантен бел сафир центар скапоцен камен. Постојат 0,33 карати природни кружни брилијантни дијаманти на бендот F-G боја НАСПРОТИ 1-2 квалитет на јасност. Ширината на прстенот на врвот е приближно 9,2 мм, се стеснува до 2,8 мм на половина пат и 2,2 мм на дното за дополнителна удобност. Модел #ER234. . Овој прстен е направен по нарачка, ве молиме дозволете 7-10 работни дена пред да се испрати. Прилагодени нарачки се достапни за овој дизајн на прстен. Ве молиме контактирајте ме за дополнителни прашања. Јас сум во состојба да го заменам белиот сафир со дијамант, Моисанит, Бел Сафир или други опции за скапоцени камења во боја. Цената ќе се прилагоди соодветно. Прстенот е испорачан осигурен и ќе обезбедам информации за следење пред прстенот да ја напушти мојата канцеларија. Постои доживотна гаранција против какви било производствени дефекти и 30 ден 100% гаранција за враќање на парите. Ве молиме прашајте за дополнителни прашања. . Благодарам,. . Steк В. Штајн Дами 18к бело злато гроздобер ангажман прстен со 1.60 каратно бел сафир центар 0.33 карати Г-наспроти дијаманти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата