.

.

Искра Креирај замислете се сензорни блокови за редење

Искра Креирај замислете се сензорни блокови за редење

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Развијте го умот на вашето дете и охрабрете да научите нови работи на забавен начин со искра Креирај замислете се сензорни блокови за редење. Овие девет блока се светло обоени и можат да бидат наредени едни на други. Вашето дете ќе сака да ги сноси блоковите, да изгради wallид и да го сруши. За деца девет месеци и постари, овие блокови помагаат да се развие логичен начин на размислување, а истовремено да се идентификуваат боите и обрасците. Однесувајте се кон вашето малечко на креативно и забавно време на игра со овие искра Креирај Сензорни блок за редење. Забавните, интерактивни играчки ги одржуваат децата ангажирани и стимулирани и им помагаат да развијат различни вештини. Искра Креирај замислете се сензорни блокови за редење, 9 парчиња : 9 лесни за да се зафаќаат блокови. На возраст од 9 месеци+. Блоковите имаат различни бои и карактеристики на врежани животни. Охрабрува креативност, сетилен развој и фини моторни вештини. Унисекс. Проверете ги сите играчки за ангажирање од Спарк Креирај замислете кои инспирираат креативна игра.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата