.

.

Голф Рамна Топка Полн Замав Голф Помош За Обука

Голф Рамна Топка Полн Замав Голф Помош За Обука

DEN 975.68

Количината на стоката
Това е достапна

Помогнете да се елиминираат оние "парчиња" или "сечила" снимки од железо/клин кога вежбате Со Помош За Обука На Рамна Топка Изо Голф. Овој гумен диск со височина од девет инчи е дизајниран да ви помогне да погодите подобри удари од железо и правилно да ја компресирате топката. Редовната топка е со дијаметар од 1 5/8", што ви дава простор за" дебели"или" тенки " удари. Бидејќи Рамната Топка Изо е толку тенка, ако не ја погодите правилно, целосно ја пропуштате, давајќи ви инстант повратни информации за време на вашата пракса или сесии за опсег. Кога ќе се погоди правилно, Рамната Топка ќе помине кратко и лесно извлечливо растојание, со што ќе ве извести Дека Рамната Топка помага да се подобри моќта што ја удира топката. Гумената конструкција На Рамната Топка Изо ја прави безбедна за употреба и внатре и надвор. Нема да им наштети на луѓето или имотот. Помага во елиминирање на маснотии и тенки снимки од железо/клин. Научете како подобро да ја компресирате топката за голф. Подобрете ја вашата способност за удирање на железо/клин топка. Мека, флексибилна гума со ограничен лет за лесно пронаоѓање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата