.

.

Трио Вест Свири Празнични Песни

Трио Вест Свири Празнични Песни

DEN 191.84

Количината на стоката
Това е достапна

Трио Вест Е Пијано трио со седиште Во Њујорк. Продуцент-композитор-аранжер-тапанар И водач, Тобијас Геб, е роден и израснат на западната страна На Менхетен, со што се роди името Трио Вест. Како остварени музичари, членовите На Трио Вест настапија со широк спектар на меѓународно познати уметници и во жанрот џез и пошироко. Меѓу Нив Се Каб Каловеј, Џон Хендрикс, Доналд Феган (Стил Дан), Лени Кравиц, Џо Ловано, Лери Голдингс, Арт Барон (Дјук Елингтон), Арни Лоренс, Питер Јелин, Бастер Вилијамс, Џоел Фрам, Дуан Бурно и Мајкл Леонхарт меѓу другите. Покрај тоа, тобијас Геб победи на греми натпревар во 1996 година со Бендот Скизм и научи вредни техники на производство додека работеше со легендарните продуценти Како Фил Рамон, Тери Менинг и Патрик Дилет. Трио Вест го зема своето влијание од некои од големите џез уметници на 20 век, вклучувајќи Ги Ахмад Џамал, Дјук Елингтон, Ред Гарланд и Мајлс Дејвис. Особено, Ахмад Џамал имаше силно влијание Врз Трио Запад за неговата суптилна употреба на просторот, динамиката и инвентивните аранжмани. Трио Вест Свири Празнични Песни.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата