.

.

&N Филтер За Воздух На Моторот: Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена Филтер: 1981-НИСАН, Е-2210

&N Филтер За Воздух На Моторот: Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена Филтер: 1981-НИСАН, Е-2210

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

К 1987-1988 Нисан ван; 1986 Нисан Цреша; 1983-1986 НИСАН Ларго; 1983-1986 Нисан сентра; 1982-1986 Нисан Сончев јас; 1981-1982 Нисан 720 К&Н Филтер За Воздух На Моторот : Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена Филтер : 1981-1995 нисан (ванет, ван, цреша, ЛАРГО, Сентра, сончев ЈАС, 720), е-2210 инженерска МОЌНОСТ : најсовремените медиуми за филтрирање обезбедуваат до 50% ПОГОЛЕМ Проток На Воздух од филтрите за хартија За еднократна употреба За да се зголеми моќноста И ЗАБРЗУВАЊЕТО. Затнатите или валканите филтри за воздух можат да го намалат забрзувањето на вашето возило до 10%. Лесна Инсталација : Претходно подмачкана и подготвена да падне во вашата фабричка воздушна кутија. Една од најлесните и најисплатливите надградби за вашето возило за брзи придобивки од перформансите. Заштедува Пари : к&Н филтрите за замена на воздухот со висок проток ќе ви заштедат 250 долари во текот на 10 години со избегнување на филтри за еднократна употреба. Еко-Пријателски : Користењето производ што може да се пере, еднократно помага да се намали отпадот од замена. Филтерот К&Н ќе трае подолго од 10 филтри за еднократна употреба. Заштита од светска Класа : Поместување на границите на заштитата на моторот со заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи. Дизајн со ниско Одржување : 50.000 милји пред првото чистење под нормални услови за возење на автопат. Висок Квалитет . Тестирана трка : Официјалниот Филтер За Воздух на НАСКАР. Доверлив на тркачката патека-направен за вашето возило. Одговара Изберете : 1987 НИСАН ВАН 4 Цил 2.4 Л 1983-1984 ДАТСУН СЕНТРА 4 Цил 1.7 Л 1988 НИСАН МУЛТИВАН 4 Цил 2.4 Л 1985-1986 НИСАН СЕНТРА 4 Цил 1.7 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата