.

.

Трговска марка ликовна уметност „Wee-Bot-Blue“ платно уметност од Крег Снодграс, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Wee-Bot-Blue“ платно уметност од Крег Снодграс, црна мат, црна рамка

DEN 2035.52

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Wee-Bot-Blue“ Canvas Art by Craig Snodgrass, Black Matte, Black Frame : Artist : Craig Snodgrass. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има сино робот со срце нацртано на градите. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата