.

.

Карат Т.В. Дијамант 10kt бело злато шевронско прстен за годишнина

Карат Т.В. Дијамант 10kt бело злато шевронско прстен за годишнина

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Забележете ја истата искра во нејзините очи како денот на свадбата кога ќе го дадете овој елегантен прстен за годишнина од дизајнот на Миабела Шеврон. Изработено во пенливо бело злато, овој елегантен прстен прикажува 21 кружен, дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) лизгајќи на половина пат надолу по групата. Засилен со висока полирана завршница, овој исклучителен прстен ги претставува патеките што ќе изберете да шетате заедно. Таа ќе го носи овој прекрасен прстен за секој важен состанок како нејзиниот „среќен шарм“. Направено во 10kt бело злато. 1/3 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,4мм. Прстен за годишнина од шеврон. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата