.

.

Пацифичка храна Органски рафинирани црни грав со зелени чили, 13. Оз

Пацифичка храна Органски рафинирани црни грав со зелени чили, 13. Оз

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Пацифичката храна органски рафинирани црни грав со чили се бавно варени со чили за развој на богатите, природни вкусови. Направени со само навестување на вар, нашите рашлени црни грав се одлични во натопи или како полнење за буритос, такос и тепсија. Да се ​​загрева во микробранова печка, да се испразни во сад и да се покрие лабаво, а потоа загревајте, мешајќи го на средина. Не микробранови во контејнер. Ладете по отворање и употреба во рок од 7-10 дена. На Пацифик Фудс, ние веруваме дека правењето храна со која се гордееме е исто толку за состојките што ги користиме, бидејќи станува збор за вистинскиот рецепт. Ние се ослободиме од адитиви, конзерванси и вообичаени алергени и избегнуваме ГМО. Начинот на кој го гледаме, природата знае како треба да се вкуси храната, а ние само се обидуваме да го следиме нејзиното водство. Бавно варено со само навестување на вар и зелени чили за богати, природни вкусови. Едноставни состојки. USDA органски и високи влакна за здрав додаток на кој било рецепт или како гарнир. Полица стабилна во еколошка БПА бесплатно пакување. Не микробранови во контејнер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата